Rehabilitacja

Filozofia Continuum

Obserwowałem wielokrotnie przypadki, które nie mieszczą się w żadnym protokole rehabilitacyjnym, zaprzeczając ustalonym standardom biomechanicznym, anatomicznym i czynnościowym. Choć obserwacja pewnych wspólnych cech pacjentów, reakcji na bodziec i tendencji stwarza pewien wzór, zawsze jednak poddaje ten wzór testowi. Każdy z nas jest jedyny i niepowtarzalny, dlatego też protokoły dla „ogółu” nie znajdują już od dawna zastosowania w mojej pracy. Odkryłem punkty i strefy na ciele które poddane terapii – pomagają zharmonizować przeciążone struktury w ciele. W zależności, który z obszarów życia (sfer), ulega najwyższemu poziomowi stresu (czynniki środowiskowe, dietetyczne, fizyczne, emocjonalne, socjalne itd.) są to inne punkty lub ich kombinacje. Moim zadaniem jest odkrywanie tych sfer i wspomaganie harmonizacji ciała poprzez usuwanie skutków przeciążeń.

Rwy kulszowe, dyskopatie, zespoły bólowe, szumy uszne, migreny, łokcie tenisisty, golfisty itd …to jedynie nazwy, zespoły objawów które pasują do danej „diagnozy”. Opisują objawy, ale niekoniecznie wskazując na ich przyczyny. Brak w diagnozie odpowiedzi na jedno z kilku zasadniczych pytań:

Dlaczego dana strefa ulega przeciążeniu?

Dlaczego te same czynniki do tej pory były tolerowane, przemijały bez echa…?

Zmiany widziane w diagnostyce obrazowej USG, MRI, RTG tworzą się często latami (nie licząc urazów w wyniku wypadków), a ból zazwyczaj pojawia się nagle. Czy zatem zmiany te rzeczywiście stanowią przyczynę bólu?

Chwyty manipulacyjne potrafią zlikwidować dolegliwości bólowe w ciągu kilku minut, a nawet sekund. Nie wpływają jednak na zmiany zwyrodnieniowe , te nadal tam są. Co zatem się zmienia? Zmienia się przepływ.

Likwidacja zastojów w tkankach, obiegach energetycznych, przywrócenie prawidłowego przepływu płynów ustrojowych, zaopatrzenie tkanek w tlen i potrzebne składniki odżywcze. Oto klucz do uruchomienia procesów naprawczych organizmu. Przywrócenie owego przepływu to moje zadanie.

Jednak pragnę w tym miejscu wskazać, iż trwałe usuniecie przyczyn, wymaga zaangażowania w proces rehabilitacyjny samego pacjenta. Chodzi tutaj o pewną dozę obecności , świadomości i odpowiedzialności za własne zdrowie. Pacjenci otrzymują ode mnie jasne wytyczne w jaki sposób mogą trwale poprawić swój stan psycho-fizyczny. Przekazuje tylko te informacje, które sam zweryfikowałem własnym doświadczeniem. To na ile pacjenci są gotowi do zmian nawyków jest ich indywidualną sprawą. Ja wskazuje sprawdzone kierunki, do pacjenta należy decyzja, czy nimi podąży. Pamiętaj! Zawsze można poprawić stan swojego zdrowia

Zaangażowanie w proces rehabilitacyjny jest kluczem, który determinuje jak bardzo jesteśmy w stanie poprawić kondycje Twojego ciała i psychiki. Tym samym szeroko rozumianą jakość Twojego życia.

Pierwsza wizyta

 Obejmuje przeprowadzenie wywiadu, przejrzenie dokumentacji medycznej, diagnostykę funkcjonalną obejmującą autorskie połączenie elementów składowych diagnostyki wielu metod szkół manualnych, postawienie diagnozy na podstawie zebranych informacji. Następnie zastosowanie precyzyjnie dobranej formy terapii pod zlokalizowane źródło zaburzenia oraz opracowanie planu postępowania uwzględniając oczekiwania pacjenta.

Dla sprawnego przebiegu wizyty rosimy o zabranie ze sobą:

  • wygodnego stroju na zmianę (krótkich spodenek, T-shirtu)
  • wydrukowanej dokumentacji medycznej – o ile pacjent takową posiada
  • przybycie 5 min przed umówionym czasem konsultacji.

Koszt pojedynczej konsultacji – 270 zł (płatność gotówką).

Czas konsultacji to 30-40 min.

Metody Terapii

Trening funkcjonalny

Terapia wisceralna

Igłoterapia

FDM

Pinopresura

Medycyna Manualna

Opinie pacjentów

Daniel Żółtak

Piłkarz ręczny grający na pozycji obrotowego, brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2009 roku rozegranych w Chorwacji. Do końca sezonu 2013/2014 występował w Górniku Zabrze.

„Przed rozpoczęciem współpracy z Michałem Szymańskim nie byłem świadomy ile błędów popełniam podczas treningów funkcjonalnych i siłowych. Teraz gdy patrzę wstecz myślę, że wiele moich kontuzji można było uniknąć, gdybym tę wiedzę uzyskał szybciej.”

Andrzej Wrona

Siatkarz, grający na pozycji środkowego, złoty medalista Mistrzostw Świata 2014. Od sezonu 2013/2014 gra w klubie PGE Skra Bełchatów.

„Rzetelny, solidny i co najważniejsze - skuteczni– polecam.”

Sebastian Rozwadowski

Pilot - Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej LOTOS RSMP 2014. Razem z Benediktasem Vanagasem uczestnik Rajdu Dakar 2016.

"Pracowałem z Michałem przez 3 miesiące przed wyjazdem na Rajd Dakar. W tym czasie dbalł on o moje przygotowanie motoryczne oraz mentalne stosując zabiegi akupunktury i pinopresury pomagał mi regenerować sie po ciężkich jednostkach treningowych, nad przebiegiem których czuwał dr Boraczyński - fizjolog sportowy z Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Dziękuję im gorąco, fizycznie zniosłem Dakar rewelacyjnie!"

Paweł Osmański

Florecista, szermierczy mistrz Europy juniorów z 2008 r., Obecnie zawodnik SIETOM AZS-AWFiS Gdańsk.

„Rehabilitacja pod okiem Michała pozwoliła mi na powrót do profesjonalnego treningu i walk na arenie polskiej i międzynarodowej. Michał zawsze był pozytywnie nastawiony, co w czasie rehabilitacji jest sprawa niezmiernie ważna. Bardzo precyzyjnie opisywał mi nad czym pracujmy, jaki jest plan i czego mogę się spodziewać. Gorąco polecam!"

Kasia M. - pacjentka

"Michał Szymański to doskonały fizjoterapeuta o profesjonalnym podejściu do pacjenta. Już po pierwszej wizycie ból odcinka lędźwiowego i okolic przestał dokuczać. Polecam każdemu!"

Sprawdź opinię o Michale Szymańskim innych pacjentów, którzy podzielili się nią w serwisie znanylekarz.pl

Tomasz Zahorski

Piłkarz nożny występujący na pozycji napastnika, reprezentant Polski. Obecnie zawodnik występującej w NASL drużyny San Antonio Scorpions.

 

„Polecam Continuum wszystkim zawodnikom, którzy doznali kontuzji, jeśli zależy wam na szybkim powrocie do sportu. Warto zadbać o to by od pierwszych chwil po urazie, prowadzili was fachowcy w tym temacie. Michał do nich z pewnością należy.”

Znajdziesz mnie na portalu znanylekarz.pl

 
Michał Szymański - ZnanyLekarz.pl