Trening funkcjonalny

Trenować może każdy

Nasze ciało stanowi zbiór milionów komórek wyspecjalizowanych w najróżniejszych funkcjach. Szkielet i tkanka łączna tworząca rusztowanie wszystkich komórek, mięśnie jako system siłowników zaopatrywanych w substancje odżywcze poprzez układ krwionośny, a sterowany przez elementy układu nerwowego. Wspaniała maszyna do przeprawy ścieżkami życia, wystarczy o nie odrobinę zadbać. Jednak często na skutek nadmiernego eksploatowania układy naszego ciała są stale przeciążane co skutkuje początkowo dyskomfortem, następnie bólem. Ból jest informacją, którą możemy potraktować jako ostrzeżenie płynące z naszego ciała. Wskazuje obszar który wymaga od użytkownika uwagi, to wszystko. Zlokalizowanie osłabionej struktury pozwala na interwencje zanim dojdzie do uszkodzenia narządu bądź kontuzji. Przez wiele lat zajmowałem się przywracaniem pełnej sprawności zawodnikom wielu dyscyplin sportowych.

Moje działania obejmowały:

  • rehabilitację przed zabiegami, która ma na celu odzyskanie pełnej ruchomości w uszkodzonym stawie jak i zbudowanie masy mięśniowej, dzięki czemu rehabilitacja po zabiegach chirurgicznych przebiega znacznie sprawniej.
  • rehabilitacje po zabiegach – „przywrócenie funkcji życia dnia codziennego”
  • specyficznie ukierunkowane programy treningowe dla sportowców pozwalające wrócić po rehabilitacji do rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie – kilku z nich okazało się później medalistami olimpijskimi, mistrzostw świata i Europy

Trenować może każdy i każdy powinien, nasze ciała są stworzone do ruchu. Dlatego też pomagam również ludziom zasiedziałym w na swoich stanowiskach w pracy zrozumieć jak mogą zadbać o własne ciało. Pomagam również także tym wszystkim rozbieganym osobom, które już na nic nie mają czasu, a przy tym jeszcze trenują 5 razy w tygodniu bo wydaje im się że to zdrowe. Staram się edukować te osoby, co zmienić aby nie spowodować zmian przeciążeniowych. Będziecie zaskoczeni jak niewiele czasem trzeba, aby utrzymać nasze ciała w dobrej kondycji, systematyczność innymi słowy „wyrobienie nawyku” jest kluczem.