Terapia wisceralna

Terapia wisceralna
obejmuje równoważenie napięć w obrębie narządów wewnętrznych i ich połączeń nazywanymi łańcuchami lezji. Łańcuchy lezji umożliwiają oddziaływanie na cały układ pokarmowy, lub moczowo-płciowy poprzez manipulacje kluczowych jego elementów. Zaburzenia napięć w tych układach powodują rozmaite zaburzenia funkcji całego organizmu. I tak ból karku można rozwiązać wyrównując napięcia w obrębie żołądka, kiedy w tym wypadku masaż karku po chwilowej poprawie spowodował by nasilenie dolegliwości bólowych tego rejonu.

Podrażnienie jelita cienkiego może prowadzić do zablokowania dopływów enzymów trawiennych, a tym samym deficytu energii u pacjenta. Bóle kręgosłupa i pachwiny mogą być związane z restrykcjami w obrębie nerek, terapia manualna czy formy masażu będą pomagały w takim wypadku jedynie na krótki okres czasu. Obraz stanu naszych narządów wewnętrznych jest świadectwem naszego całego życia. Im szybciej zaczniemy o nie dbać tym dłużej będziemy cieszyć się zdrowiem. Spadki energii, problemy ze snem, zaburzenia menstruacyjne, bolesne miesiączki, senność po posiłkach, szumy uszne, nadciśnienie i wiele innych dolegliwości uznawanych za normalne tylko dlatego że są tak powszechne, można wyleczyć w ciągu max. 3 miesięcy przy odpowiednio prowadzonej terapii wisceralnej.

Pacjenci odzyskują energię, uspokaja swój umysł i równoważą działanie układu hormonalnego. Tym samym poprawie ulegają wszystkie aspekty życia.